Магнетен пол: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
сНема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
''Оваа страница се однесува на магнетните полови. За друго значење види [[пол (објаснување)]].''
----
941.847

уредувања