Разлика помеѓу преработките на „Луда Мара“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(+)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Луда Мара''' е [[река]] што тече низ [[Кавадарци]]. Извира од висорамнината [[Витачево]]. На неа има едно вештачко езеро кое е настанато со одрон на рид којшто го преградил коритото на реката.
{{Гео-никулец}}
941.847

уредувања