Разлика помеѓу преработките на „Убава наша татковино“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: pt:Lijepa naša domovino; козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Лијепа наша домовино''' ({{lang-hr|Lijepa naša domovino}} — „Наша убава татковино“) е [[национална химна|националната химна]] на [[Хрватска]]. Истата била химна на Социјалистичка Република Хрватска, и со независноста во [[1991]] г. станала и химна на независна Хрватска.
 
941.847

уредувања