Разлика помеѓу преработките на „Друштво на писателите на Македонија“

с (Бот додава Шаблон: Без извори)
 
Претседател на ДПМ во два мандати бил и [[Гане Тодоровски]] ([[1969]]-[[1971]] и [[1985]]-[[1986]]). Од јуни [[2004]] до мај [[2006]] на чело на ДПМ беше [[Трајан Петровски]], кој на таа функција дојде на местото на [[Веле Смилевски]].
 
==Видете исто така==
*[[[[:Категорија:Членови на ДПМ]]|Листа на членови на друштвото]]
 
==Надворешни врски==