Разлика помеѓу преработките на „Масакр во Велес“

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Масакрот во Велес''' е колеж на 53 затвореници што се случил на 15 јануари 1945 годин...)
 
'''Масакрот во Велес''' е колеж на 53 затвореници што се случил на [[15 јануари]] [[1945]] година во [[Велес]] извршен од страна на [[ОЗНА]].
 
==Настан==