Разлика помеѓу преработките на „Мудрост“

Додадени 20 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
 
с
{{никулец}}
 
Под '''мудрост''' често се подразбираат способноста и желбата да се донесуваат избори што можат да добијат потврда по долгорочно испитување од многу луѓе. Во ова смисла, да се оцени еден избор како „мудар“ значи дека дејството или не-дејстовото било [[стратегија|стратешки]] точко во однос на одредени широко прифатени [[вредност|вредности]].
13.850

уредувања