Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: jbo:linuks)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
::''Оваа статија се однесува на оперативниот систем ГНУ/Линукс. За јадрото Линукс, видете [[Линукс (јадро)]].''
 
941.847

уредувања