Разлика помеѓу преработките на „Лигурија“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: el:Λιγουρία)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Lanterna di Genova.jpg|thumb|250px|right|Светилникот во [[Џенова]], симбол на градот]]
[[Слика:Christopher Columbus2.jpg|thumb|left|250px|[[Кристофер Колумбо]]]]
941.847

уредувања