Леополд Стоковски: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (роден на/во шаблон)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Леополд Стоковски]]''' ({{роден во|Лондон}}, {{роден на|18|април|1882}} - {{починал во|Хемшајр}}, {{починал на|14|септември|1977}}), американски диригент од полско потекло, пропагатор на современата музика, еден од најпознатите диригенти во светот.
 
941.847

уредувања