Разлика помеѓу преработките на „Куков Проток“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: cy:Culfor Cook)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:CookStrait.jpg|thumb|250px|right|Поглед на протокот]]
[[Податотека:Cookstraitferry.jpg|thumb|250px|right|Траектот ''[[Арахура (траект)|Арахура]]'' кој оперира во Куковиот Проток (на сликата во Марлборските заливи)]]
941.847

уредувања