Разлика помеѓу преработките на „Кочанско“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (појаснување)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{појаснување}}
Поимот ''Кочанско'' се употребува за приближно означување на местото на некој настан и значи дека се случило во околината на градот [[Кочани]], т.е. локација која географски гравитира кон градот. Во зависност од административната поделба дефинирана со соодветна законска регулатива понекогаш се мисли на сите населени места кои потпаѓаат под управување на локалните власти во [[општина Кочани]], според оваа дефиниција во одредени периоди некои места потпаѓаат под Кочанско, но некогаш и не.
941.847

уредувања