Разлика помеѓу преработките на „Коста Пеев“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Отстрането уредувањето на ImperatorCaesarAugustus, вратено на последната верзија на Тиверополник)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Коста Пеев''' е [[македонист]] и [[дијалектолог]] и специјалист за [[дијалектите на македонскиот јазик]] од [[Егејска Македонија]].
 
941.847

уредувања