Разлика помеѓу преработките на „Китара“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (с)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Apollo Musagetes Pio-Clementino Inv310.jpg|мини|right|250px|[[Аполон Китаред]] со ''китара'' во рацете]]
 
941.847

уредувања