Разлика помеѓу преработките на „Кирхофови закони“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Постојат неколку '''Кирхофови закони''', сите се именувани според физичарот [[Густав Кирхоф]]:
 
941.847

уредувања