Разлика помеѓу преработките на „Кинеска кујна“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: честопати -> често пати, Image -> Податотека)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Chinese meal.jpg|thumb|right|300px|Типична трпеза во провинцијата [[Џиангсу]]]]
'''Кинеската кујна''' ([[кин.]] 中國菜) води потекло од разните региони во [[Кина]] и денес е распространета во речиси сите земји ширум светот, меѓу кои и [[Република Македонија|Македонија]].
941.847

уредувања