Разлика помеѓу преработките на „Кајзер“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: az, ca, ro, ru Брише: bg, da, de, eo, et, fr, ja, nl, pl, sv, zh Менува: pt)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Wilhelm II & Franz Josef.jpg|thumb|right|300px|Двоен портрет на кајзерите [[Вилхелм I]] на [[Германско царство|Германија]] (лево) и [[Франц Јозеф I]] на [[Австроунгарија]] (десно)]]
'''Кајзер''' ([[герм.]] ''Kaiser'') е [[германски јазик|германска]] титула со значење „[[Император]]“ или „[[Цар]]“, со женски еквивалент ''Kaiserin'', „[[Императорка]]“, „[[Царица]]“.
941.847

уредувања