Катал: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Еден катал е она количество [[ензим]] кое катализира конверзија не еден мол субстрат до продукт за една [[секунда]]. Еден катал еднаков е на 6*10^7 интернационални единици.
{{никулец}}
941.847

уредувања