Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Додавање координата са бугарске Википедије)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Калиште''' е село во [[Општина Врапчиште]], во околината на градот [[Гостивар]].
 
941.847

уредувања