Кадуски јазици: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: fr:Langues kadougli)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Кадуските јазици се подгрупа на нило-сахарски јазици|нилосахарските јазици и се поделени во три подгрупи:
 
941.847

уредувања