Орман (Петричко): Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ro:Kavrakirovo; козметичке промене)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Орман''' или ''Кавракирово'' е село во [[Општина Петрич]].
 
941.847

уредувања