Разлика помеѓу преработките на „Кавкаски јазици“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: et:Kaukaasia keeled)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Терминот '''кавкаски јазици''' се однесува воглавном на три јазични фамилии што се зборуваат на територијата на Кавказ и тоа:
* [[Јужни кавкаски јазици]]
941.847

уредувања