Разлика помеѓу преработките на „Кавал“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: li:Kaval)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Malzvucnik.png]][[Медија:Sarplaninska ezgija.ogg|''Шарпланинска езгија'' за кавал во изведба на мајстор Миле Коларов]]
 
941.847

уредувања