Источноџебелски јазици: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Источноџебелските јазици''' се мала група на јазици и припаѓаат на групата на [[источносудански јазици]]. Тие се зборуваат во [[Судан]] во [[Ан Нил ал Азрак провинција]]та. Во оваа група спаѓаат јазиците:
 
941.847

уредувања