Разлика помеѓу преработките на „Ирокези“

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: cs:Irokézové, fa:ایروکوا)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Етничка група
|група= Ирокези<br/>''Haudenosaunee''
941.847

уредувања