Разлика помеѓу преработките на „Инвестициска банка“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: кој што -> којшто)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{внимание}}
'''Инвестиционите банки''' им помагаат на компаниите, владите и нивните агенции, да профитираат преку издавање, купување и продавање на хартии од вредност на примарниот пазар на капитал. Исто така овие банки им помагаат на корпорациите, преку советување за преструктуирање, аквизиција и др.
941.847

уредувања