Разлика помеѓу преработките на „Изумрен вид“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Средување - категорија/ии; меѓујазични врски)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Изумрен [[вид]]''' претставува [[организам]] што не постои повеќе меѓу живите примероци на [[Земја]]та.
 
941.847

уредувања