Игумен: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{никулец}}
'''Игуман''' е [[монах]] или монахиња кој/а ги избира братството или сестринството. Тој/таа се грижи за [[манастир|манастирот]] и браќата и сестрите во него.
941.847

уредувања