Разлика помеѓу преработките на „Зависна територија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Зависни територии се територии без целосна [[политика|политичка]] независност.
 
941.847

уредувања