Жан Батист Ламарк: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Жан Батист Ламарк''' ([[1 август]] [[1744]] - [[18 декември]] [[1829]]), француски [[природнонаучник]] и [[философ]], основач на учењето за развитокот на живите суштества.
 
941.847

уредувања