Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: id:Republik Sosialis Soviet Estonia)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{| border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" align="right" width="300px"
|+ <big>'''Eesti Nõukogude Sotsialistlik Vabariik'''</big>
941.847

уредувања