Разлика помеѓу преработките на „Бакарно време“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Трипериоден систем}}
'''[[Енеолит]]от''', или '''Бакарното доба''' го опфаќа периодот од 4.500 - 2000 год. пред н.е.
941.847

уредувања