Разлика помеѓу преработките на „Еми (награда)“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: bn:এমি পুরস্কার)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:EmmyAward.png|right|thumb|Eми награда]]
'''Еми наградите''' се [[САД|американски]] [[телевизија|телевизиски]] продуцирани награди, кои се сметаат за телевизиски еквивалент на [[оскар]]ите.
941.847

уредувања