Разлика помеѓу преработките на „Европска асоцијација за слободна трговија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: af:EVA)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Европската Слободна Трговска Асоцијација''' (на [[Англиски јазик|англиски]]: ''European Free Trade Association'' или ''EFTA'') е воспоставена на [[3 мај]], [[1960]] година како алтернатива за [[Европа|европските]] држави на кои не им било дозволено или не сакале да се придружат кон [[Европска Заедница|Европската Заедница]] (денес наречена [[Европска Унија]]).
 
941.847

уредувања