Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2004“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: zh:2004年歐洲歌唱大賽)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Евровизија 2004''' е одржана во Истанбул, Турција. На оваа Евровизија прв пат беше воведена полуфинална вечер. Полуфиналето се одржа на 12 мај, а финалето на 15 мај. Победи Украина претставувана од Ruslana со песната Wild dances.
{{Никулец}}
941.847

уредувања