Дуло: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: cs:Dulo)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:KhanAsparuh.jpg|дясно|thumb|270px|Споменик на кан Аспарух - Творец и прв владетел на [[Бугарија|Дунавска Бугарија]]]]
 
941.847

уредувања