Драгиша Цветковиќ: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ca:Dragiša Cvetković)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:cvetkovic-ribentrop.jpg|thumb|right|250px|Драгиша Цветковиќ и [[Јоаким фон Рибентроп]]]]
'''Драгиша Цветковиќ''' ([[Српски јазик|српски]]: ''Драгиша Цветковић'') ([[1893]] - [[1969]]) бил [[Југославија|југословенски]] [[политичар]].
941.847

уредувања