Разлика помеѓу преработките на „Драга Чаловска-Секуловска“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (роден на/во шаблон)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Драга Чаловска - Секуловска]]''' ({{родена во|Битола}}, {{родена на|13|октомври|1923}} - {{починала на|5|јули|1988}}), македонски [[новинар]], учесник во [[НОВ]] од [[1941]] година и еден од основачите на [[Радио Скопје]], каде што непосредно по ослободувањето, во еден период кога Радиото бележело брз и сестран развој, ја вршела функцијата уредник на Радио Скопје.
 
941.847

уредувања