Разлика помеѓу преработките на „Дишник“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: arc:ܩܢܝܐ ܕܪܐܬܐ)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
''Оваа статија се однесува на трахеите (дишниците) како респираторни органи кај некои без‘рбетници. За трахеите како спроводни елементи на ксилемот кај растенијата, видете [[Трахеи (растение)]].''
 
941.847

уредувања