Разлика помеѓу преработките на „Дина“

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: lv:Kāpa)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
:''Оваа статија е за форма од пустинскиот релјеф наречена дина; за други значења, види [[Дина (појаснување)]]. ''
 
941.847

уредувања