Разлика помеѓу преработките на „Десеттобој“

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{внимание}}
Десетобој е [[атлетика|атлетички]] повеќебој (десет дисциплини) за мажи воведен како атлетичка дисциплина во [[1884]] година во САД. На распоредот на [[Олимписки игри|Олимписките игри]] десетобојот прв пат се најде во [[Стокхолм]] [[1912]].
941.847

уредувања