Разлика помеѓу преработките на „Демирхисарско“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (појаснување)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{појаснување}}
Поимот ''Демирхисарско'' се употребува за приближно означување на местото на некој настан и значи дека се случило во околината на градот [[Демир Хисар]], т.е. локација која географски гравитира кон градот. Во зависност од административната поделба дефинирана со соодветна законска регулатива понекогаш се мисли на сите населени места кои потпаѓаат под управување на локалните власти во [[општина Демир Хисар]], според оваа дефиниција во одредени периоди некои места потпаѓаат под Демирхисарско, но некогаш и не.
941.847

уредувања