Разлика помеѓу преработките на „Делун“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Делун''' ({{lang-mn|Дэлүүн}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Бајан-Олги]].
{{Области во Бајан-Олги}}
941.847

уредувања