Разлика помеѓу преработките на „Движење (физика)“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: tr:Hareket (fizik))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
''За движењето во живиот свет, видете [[Движење]].''
[[Податотека:Leaving Yongsan Station.jpg|300px|thumb|right|Движењето е промена на положбата, како во случај со овој брзодвижечки воз.]]
941.847

уредувања