Даночен обврзник: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (с)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Даночен обврзник''' е [[физичко лице|физичко]] или [[правно лице]] (поединец или фирма, организација) кој е обврзан да плаќа [[данок]].
 
941.847

уредувања