Разлика помеѓу преработките на „Гроб“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Гробот''' е место каде што е погребана една или повеќе индивидуи или е погребано некое [[Животно|животно]]. Гробовите обично се на места означени како [[Гробишта|гробишта]], а во минатото се познати под терминот [[Некропола|некропола]].
 
941.847

уредувања