Разлика помеѓу преработките на „Гонадотропни хормони“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Гонадотропните [[хормони]]''' ја стимулираат функцијата на [[Полови жлезди|половите жлезди]] и стимулираат [[раст]], [[развиток]] и функција на [[Репродуктивен систем|репродуктивниот систем]] кај двата [[пол]]а.
 
941.847

уредувања