Разлика помеѓу преработките на „Големи Езера“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: mwl:Grandes Lagos Менува: ga:Na Lochanna Móra)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
:''Оваа статија е за групата на северноамерикански езера. За африканските езера, видете [[Африкански големи езера]]. За други значења видете [[Големи езера (појаснување)]].''
 
941.847

уредувања