Разлика помеѓу преработките на „Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:ejehei.jpg|thumb|200px|right|Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи]]
'''Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи''' е роден [[1956]] во провинцијата [[Исфахан]], [[Иран]]. Тој е сегашен шеф на [[ВЕВАК|министерството за разузнавање]] на Иран, познато и како '''САВАМА''' или '''ВЕВАК'''. На таа должност е по назначувањето од страна на претседателот [[Махмуд Ахмадинеџад]] на [[24 август]] [[2005]].
941.847

уредувања