Георги Старделов: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Георги Старделов''' е [[Македонци|македонски]] [[естетичар]], [[есеист]], [[литературен критичар]], [[теоретичар]] и [[академик]].
 
941.847

уредувања