Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:nzkarta.PNG|right|Карта на Нов Зеланд]][[Податотека:topography_of_new_zealand.jpg|thumb|300px|Топографија на Нов Зеланд]]
'''Местоположба:'''
941.847

уредувања